O špercích

O špercích

Chirurgická ocel 316L

 

Šperky z chirurgické oceli jako symbol krásy a skvělých vlastností

Šperky z chirurgické oceli se na pultech obchodů objevily teprve před několika lety, ovšem ihned si získaly celou řadu příznivců a jejich obliba neustále roste. Není to jen pouhá náhoda. Právě šperky z tohoto materiálu se totiž vyznačují hned několika skvělými vlastnostmi a současně i atraktivním designem.

 

Proč právě chirurgická ocel 316L?

Chirurgická ocel je materiál, který byl a stále také je, používán k výrobě lékařských tělních implantátů. Pro svou skvělou tvárnost se tento materiál začal používat i k výrobě šperků. Byla to skvělá volba i z toho důvodu, že se chirurgická ocel vyznačuje i dalšími vlastnostmi jako je tvrdost, barevná stálost, lehkost a vysoká odolnost. Chirurgická ocel 316L má ovšem ještě jednu významnou vlastnost a sice tu, že nevyvolává alergické reakce, takže se šperky z ní vyrobené výborně hodí pro všechny, kdo mají alergie na kterýkoliv jiný kov (jako je například zlato nebo stříbro).

 

Na co si dát při nákupu šperků z chirurgické oceli pozor?

Při nákupu šperků z oceli není možné se orientovat podle puncovních značek. Chirurgická ocel totiž nepatří mezi drahé kovy, takže pro ni Puncovní úřad ČR značky nevydává. Při nákupu šperků z chirurgické oceli tedy vsaďte na osvědčené prodejce, kteří mají na původ šperků všechny doklady. Vždy se ptejte po označení oceli 316L – právě to totiž označujte, že ocel je čistá – tedy bez žádných vedlejších kovů jako je nikl, mosaz, apod. Jedině taková ocel má totiž výše zmíněné vlastnosti.

 

Jaké jsou možnosti?

Chirurgická ocel je velice tvárný materiál, a právě proto si získal velkou oblibu právě u výrobců šperků. Šperky z chirurgické oceli se mohou pochlubit především krásným designem a také variabilitou provedení. Dokazuje to samozřejmě i naše nabídka. Připravili jsem pro vás prsteny z chirurgické oceli, dále také náramky, náušnice, náhrdelníky a mnoho dalšího. Některé šperky jsou i zbodené různobarevnými kamínky, takže se stanou skvělou ozdobou pro každou příležitost! V naší nabídce najdete více jak 1500 druhů šperků z chirurgické oceli , tak doufáme, že si vyberete! Navíc pozor – šperky z chirurgické oceli 316L nevyžadují žádnou zvláštní údržbu – stačí je občas otřít vlhkým hadříkem a obnovit tak jejich lesk!

 

 


 

Zlato

 

Zlaté šperky aneb proč vsadit právě na zlato?

Zlaté šperky si oblíbili lidé již před mnoha staletími. Nejstarší zlaté šperky pocházejí ze starověkého Egypta (tedy z období 5. tisíciletí př.n.l). Egypťané věřili, že zlato je důkazem existence boha, protože něco tak krásného nemohla příroda sama vytvořit. Dnes už víme, že zlato je produktem přírody, ovšem krása zlata nás přitahuje stále. Zlato zkrátka bylo, je a vždy bude symbolem krásy, luxusu a bohatství.

 

Žluté nebo bílé zlato?

Ryzí zato je pro výrobu šperků měkké, a proto je nutné přidávat k němu další kovové prvky, díky kterým získá potřebnou tvrdost. Klasické žluté zlato je vlastně slitina prvků: zlato, měď nebo zinek, pro zabarvení bílého zlata se potom používá paladium a nikl. Oba druhy zlata vypadají skvostně – záleží vlastně jen na vás, které barvě dáte přednost.

 

V orientaci pomáhají puncovní značky

Kvalita (neboli ryzost) zlata se vyjadřuje podle karátů a puncu. Ryzí zlato má 24 karátů - jedná se o číslo, které vyjadřuje obsah zlata ve slitině. V orientaci o kvalitě zlata potom pomáhají puncovní značky, které jsou dány Puncovním úřadem ČR. Kvalitu zlata podle nich spolehlivě poznáte. Puncy jsou jednoduché grafické symboly a čísla, v České republice je jich registrováno celkem pět. Například ryzí zlato – 24 karátů má značku orla hledícího vlevo a arabskou číslici 0. Puncovní značka s hlavou orla, který hledí vlevo a arabskou číslicí 1, potom značí 22 karátové dukátové zlato (900/1000) . Puncovní značka s hlavou orla, který hledí vlevo a číslicí 2, označuje 22 karátové zlato (750/1000). Značka hlavy kohouta s číslicí  3 – to je 18 karátové zlato a 14 karátové zlato označuje puncovní značka hlavy labutě a arabská číslice 4. Používají se ale i symboly ze staršího období a setkat se můžete i se šperky, které mají puncovní značky jiných států, ve kterých byly vyrobeny. Pokud šperk označení nemá, je to známka toho, že ze zlata vyroben není!

 

Variace pro každého!

Zlato je velmi tvárné, a proto je nabídka zlatých šperků opravdu bohatá, takže si rozhodně vybere každý. Potvrzuje to i naše nabídka. Nabízíme vám moderní zlaté náhrdelníky, náušnice zdobené perlami nebo zirkony (najdete u nás i dětské náušnice), prsteny, řetízky a mnoho dalšího. Všechny šperky samozřejmě s označením puncu!

 

Proč vsadit na zlaté šperky?

Zlaté šperky nestárnou. Vždy budou krásným a moderním doplňkem pro každou příležitost. Zlaté šperky navíc nevyžadují téměř žádnou údržbu, a proto si dlouho udrží svou krásu. Navíc nezapomínejte na to, že uložit peníze do zlata může být i super investicí do budoucnosti!

 

 


 

Bílé zlato

 

Šperky z bílého zlata rozhodně bodují!

Bílé zlato si ihned v jeho počátcích našlo celou řadu obdivovatelů a není se čemu divit. Šperky z tohoto kovu totiž vypadají opravdu skvostně a elegantně. Jejich výhodou je, že se hodí pro všechny příležitosti a snad nejvíce populární jsou v současné době snubní prsteny z tohoto kovu. V čem tkví kouzlo bílého zlata a proč vsadit právě na šperky z tohoto kovu?

 

Slitina se skvělými vlastnostmi

Zlato je ve svém ryzím stavu pro výrobu šperků nebo i jiných předmětů nevhodné, protože je měkké. Právě z tohoto důvodu je do něho nutné přidávat i jiné kovy, které jeho tvrdost zaručí. Bílé zlato je vlastně slitina zlata, paladia a niklu. Díky těmto dvěma prvkům získává svou krásnou bílou barvu, kterou jistě oceníte, pokud nepatříte mezi milovníky klasického žlutého zlata a šperků z něho vyrobených.

 

Jak poznat kvalitní šperky?

Kvalitní šperky z bílého zlata poznáte velice jednoduše a to díky puncovním značkám, které jsou dány Puncovním úřadem ČR. Puncovní značky mají podobu obrázku a číslice – v České republice se jich nyní používá celkem pět. Ryzí zlato – 24 karátů má značku orla hledícího vlevo a arabskou číslici 0. Stejná značka ale s číslicí 1 potom označuje 22 karátové dukátové zlato. Na špercích se často setkáte se značkou v podobě hlavy orla hledícího vlevo a číslicí 2, která označuje 22 karátové zlato nebo se značkou hlavy kohouta s číslicí  3, která patří 18 karátovému zlatu. Pátá je značka hlavy labutě a arabská číslice 4 a označuje 14 karátové zlato. Číslo například v podobě 585/1000, které se objevuje u puncovní značky, potom označuje obsah zlata v daném výrobku. Znamená to tedy, že výrobek obsahuje 585 dílů zlata a 415 dílů tvoří ostatní kovy.

 

Dávejte si pozor!

V České republice se můžete setkat i se šperky, které mají jiné puncovní značky. Může se jednat o puncovní značky, které platily dříve nebo o puncovní značky jiných států. Pokud si nejste jistí, raději si značky nechte ověřit. Navíc pozor – pokud značka na šperku chybí, je to známka jeho falešnosti! Takovým šperkům se rozhodně vyhněte!

 

Jaké jsou možnosti?

Bílé zlato je velmi dobře opracovatelný materiál, což dává výrobcům šperků téměř volnou ruku. V současné době je na trhu mnoho krásných šperků z tohoto kovu, takže si stačí jen vybrat. Bohatou nabídku jsme pro vás připravili i v našem obchodě. Nabízíme vám velmi elegantní náušnice z bílého zlata (a to i se zdobením zirkony), dále také prstýnky, dětské náušnice, náramky, řetízky, náhrdelníky a mnoho dalšího. Při nákupu zlatých šperků pamatujte ještě na jedno – zlato je velice ceněná komodita, takže nákupem zlatých šperků vlastně investujete i do budoucnosti!

 

 


 

Stříbro

 

Stříbrné šperky mají své nepochybné kouzlo!

Zpracování stříbra k výrobě šperků má svou bohatou historii - nejstarší známé stříbrné šperky pochází z období 4000let před n.l. Stříbro bylo v minulosti ceněno stejně nebo o trochu méně než zlato a hojně se používalo také k výrobě mincí, protože se vyznačuje vyšší tvrdostí než zlato. V současné době se stříbro používá především k výrobě krásných šperků…

 

V orientaci pomáhají puncovní značky 

O kvalitě stříbrných šperků vypovídají puncovní značky, které mají stálou podobu a vystavuje je Puncovní úřad ČR. Ryzí stříbro je označováno hlavou kamzíka s číslem 0. Hlava kamzíka s číslem 1 potom označuje stříbro, které je určeno pro ražbu pamětních mincí nebo medailí. Na špercích se potom objevují dvě puncovní značky. Jedná se o hlavu kamzíka s číslem 2 a také o značku v podobě hlavy zajíce s číslem 3. Hlava kamzíka s číslem 2 označuje vyšší kvalitu stříbra. Na stříbře se také objevují puncovní značky v podobě hlavy zajíce s číslem 4 nebo 5. tyto značky označují stříbro používané k výrobě předmětů jako jsou příbory, nádoby, dárkové předměty a jiné. Pozor – pokud se na šperku nebo na jiném předmětu puncovní značka nenachází, rozhodně předmět nebo šperk nekupujte, protože se s největší pravděpodobností jedná o pouhou náhradu!

 

Mistrovské kousky dostupné pro každého

Stříbro je díky své tvrdosti skvěle opracovatelné. Právě díky tomu vzniká v současné době mnoho zajímavých šperků v atraktivním designu. Výhodou stříbrných šperků je i poměrně nízká cena, takže jsou stříbrné šperky dostupné pro každého, kdo se chce ozdobit kvalitou a krásou. Menší nevýhodou stříbra je, že oxiduje a má tendenci černat. Nejedná se ovšem o nic závažného - aby si šperk udržel svou krásu, stačí ho čas od času očistit k tomu určenými přípravky. Udělat to můžete doma nebo si můžete šperk nechat očistit v jakémkoliv klenotnictví.

 

Jaký šperk vybrat?

Při výběru stříbrného šperku se řiďte vlastním instinktem. Stříbrných šperků existuje velké množství – dokazuje to i naše nabídka. Najdete v ní stříbrné náušnice zdobené různými kamínky, náramky, náhrdelníky, prsteny, řetízky, přívěsky a mnoho dalšího. Rozhodně si vyberte – pokud tedy chcete kvalitní a atraktivní šperk za příjemnou cenu!

 

 


 

Swarovski

 

Swarovski je synonymum pro krásné, trendy a kvalitní šperky!

Jen málokdo by neznal jméno Swarovski. Značka těchto šperků je totiž známá po celém světě, kde se šperky těší obrovské oblibě. Důvodů k tomu je hned několik. Šperky Swarovski se v první řadě vyznačují krásným a vždy do posledního detailu propracovaným designem. Swarovski to je také synonymum pro kvalitu a precizní práci…

 

Moderní značka s bohatou historií

Jméno Swarovski zná možná mnoho lidí, ale málokdo ví, že historie tohoto šperkařského gigantu začala u nás - v České republice. Vše začalo v roce 1862 v malé obci Jiřetín pod Bukovou. V tomto roce se zde totiž narodil Daniel Swarovski, který se v pozdějším věku dostal do Rakouska, kde čerpal znalosti a dovednosti od místních mistrů šperkářů. Daniel Swarovski později založil vlastní firmu a sestrojil dokonce i stroj na broušení křišťálu. Právě tímto krokem vše doopravdy začalo. Daniel Swarovski brzy začal vyrábět jedinečné šperky, které si rychle získaly oblibu nejen u rakouské smetánky. Svůj jedinečný styl si šperky zachovaly i do dnešní doby.

 

Lesk a čistá krása

Šperky Swarovski jsou známé díky svému jedinečnému designu. Jsou totiž vyráběny z křišťálu, který prochází různými procedurami broušení. Šperky Swarovski charakterizuje také zářivý lesk a důmyslné použití barev. Swarovski to jsou šperky pro běžné nošení, ale tato značka produkuje i celou řadu velice elegantních šperků, které jsou určeny pro slavnostní příležitosti. Vyznačují se totiž čistotou a propracovaností! Poznat šperky této značky je velmi snadné. Zaměřte se na broušené plochy. Ty totiž pohlcují a současně i odráží maximum světla – právě díky tomu jsou od padělků velmi snadno rozeznatelné. Pozná je i naprostý laik! U některých křišťálů je dokonce použita speciální povrchová úprava jménem Aurora Borealis, která způsobuje, že křišťál láme světlo do "duhových barev".

 

Vybírat je opravdu z čeho

Z dílny značky Swarovski pochází mnoho druhů šperků. Nechybí náušnice, náramky, náhrdelníky, prsteny, řetízky s přívěsky a mnoho dalšího. Všechny tyto šperky najdete samozřejmě i v naší nabídce. Stačí si vlastně jen vybrat. Jistotu budete mít vždy stejnou – pokud budete ozdobena šperky Swarovski, rozhodně zazáříte při každé příležitosti!

 

 


 

Diamanty

 

Zářivá krása šperků s diamanty je určená nejen pro milovníky luxusu

Krása a jedinečný lesk diamatů přitahují lidský zrak už od nepaměti. Zatímco v minulosti byly šperky s diamanty výsadou nejbohatších králů, dnes je už všechno jinak. Šperky s těmito drahými kameny jsou dostupné již téměř pro každého. Diamantové šperky totiž prošly velkou proměnou a kromě šperků s okázalými velkými diamanty jsou nyní na trhu i šperky s drobnějšími kameny, které i tak vypadají skvostně.

 

Není diamant jako diamant

Diamanty se od sebe liší svou kvalitou. Jsou totiž oceňovány podle čtyř tříd – u každého diamantu je posuzována váha (vyjádřena v karátech), čistota, barva a brus. Přičemž platí, že čímž těžší a čistší diamant je, tím je i dražší. Diamanty patří k nejtvrdším surovinám, které příroda vytvořila. Právě proto je nutné je před vložením do šperků dokladně opracovat – tedy vybrousit, aby se diamanty co nejvíce leskly – právě proto jsou vybrušovány do tvaru speciálního mnohostěnu, který je známý pod pojmem briliant. Do šperků se také zasazují diamanty různých barev. V tomto případě platí, že čím je barva sytější, tím je i diamant cennější. Nejčastěji jsou používány diamanty čiré, ale setkat se můžete i s diamanty s odstínem žluté nebo hnědé (ty patří k levnějším) nebo s diamanty v barvě růžová, červená nebo modrá – ty naopak patří k těm dražším. Některé diamanty jsou obarvovány i uměle – ty ovšem musí být označeny!

 

Variance použití zaručeně nadchne  

Diamanty se nachází v přírodě v rozličných velikostech a lze je i dobře dělit. Právě proto je možné je použít na špercích v mnoha variacích. V nabídce jsou šperky s malými ale i velkými kameny. Diamanty se zasazují do prstenů, náušnic, náhrdelníků nebo i do přívěsků a dokonce i do hodinek. Vždy vypadají krásně a luxusně.

Diamanty pro každého

Díky zasazování i menších kamenů jsou diamantové šperky v současné době dostupné téměř pro každého. Celou řadu skvostných diamantových šperků najdete i v naší nabídce. Doufáme, že vás potěší. Pamatujte také na to, že koupí šperku s diamanty investujete do budoucnosti – diamanty jsou totiž velmi ceněná komodita a jejich cena neustále stoupá.